B.I.G. Polarizačná fólia lineárna 30x30 cm

-9%
5 bodov do vernostného systému
Cena
53,70 € s DPH

Štandardná cena
59,10 € s DPH

Ušetríte
9% (5,40 €)

Výrobca

Kód produktu
252501

Hmotnosť balenia
0.01 kg

Skladom (okamžite) - Okamžitá expedícia
Expedujeme dnes pri objednání do 14:00
ks

Polarizačná fólia pri použití eliminuje nežiaduce odlesky. Vhodné na fotografovanie minerálov a lesklých predmetov. ... Prečítajte si viac

S týmto neutrálnym šedým polarizačným filtrom môžete vyriešiť mnoho fotografických problémov. Film je vhodný napr. na odstraňovanie odrazov pri reprodukčných expozíciách, na mikroskopovanie a na farebné efekty, ako sú minerály a priehľadné plastové predmety. Fólia sa dá ľahko strihať na požadovanú veľkosť (pred použitím je potrebné odstrániť ochrannú fóliu). Použiteľné do 60 °C. Hrúbka lineárnej polarizačnej fólie je 0,21 mm.

Polarizačné fólie pre systémy strojového videnia a termovízie v priemyselnej výrobe

Pomocou polarizačného filtra umiestneného pred objektívom fotoaparátu možno dosiahnuť ideálne výsledky pri snímaní hladkých povrchov alebo povrchov zašpinených od mastnoty, oleja alebo tekutín. Lineárna polarizačná fólia tak nachádza uplatnenie napríklad vo výrobe, kde je potrebné snímať kódy kamerou, strojovo kontrolovať výrobky alebo inak spracovávať údaje z predmetov a výrobok alebo obal sa leskne vplyvom svetelných zdrojov. Vo výrobe tak nachádza uplatnenie pri kontrole farieb, detekcii hrán pomocou morfologických funkcií, lokalizácii farebnej značky alebo kódu, lokalizácii polohy súčiastok na základe farby, detekcii povrchových defektov, analýze väčších defektov, ako sú praskliny, škvrny, zachytené nečistoty, analýze mikrodefektov a defektov štruktúry, lokalizácii objektov, hľadaní polohy napr. na kontrolu súčiastok vo väčších výrobkoch, napr. elektronických súčiastok na doskách plošných spojov alebo kontrolu počas ručnej montáže výrobku, zisťovanie prítomnosti a umiestnenie potlače alebo etikiet, kontrola polohy výrobku v stroji, napr. v lise alebo na sústruhu pred obrábaním, kontrola polohy výrobkov počas paletizácie pre navádzanie baliaceho robota, detekcia nežiaducich predmetov, napr. prítomnosť osoby v nebezpečnom priestore, počítanie predmetov, počítanie častíc sypkých materiálov, počítanie liekov v blistri, ktoré sú obzvlášť lesklé, počítanie kolónií mikroorganizmov na Petriho miske na rôzne vedecké a analytické účely. Rovnako nachádza uplatnenie pri meraní a kontrole tolerancie, od merania rozmerov a vzdialeností, merania hladiny vo fľašiach, zisťovania odchýlok tvaru pri neplastovom tvarovaní na základe detekcie hrán, 3D merania (hĺbka, 3D profil výrobku) až po triedenie dielov podľa veľkosti.

Takisto je možné polarizovať zdroj svetla, pričom v kombinácii s druhou fóliou na fotoaparáte možno dokonale odfiltrovať odrazy.

Rozmery polarizačnej fólie: 30x30 cm

Doporučenie: Polarizačná fólia nie je vhodná ako náhrada skleneného polarizačného filtra pred objektívom, ako zadný alebo vhadzovací filter.

Vybrané parametre
Sortiment Studio
Kategorie Produktová fotografie
B.I.G. Polarizačná fólia lineárna 30x30 cm