Benro CPOL 72mm SHD ULCA WMC SLIM

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5 (1)Počet hviezdičiek je 4 z 5
-30%
6 bodov do vernostného systému 5 ročná záruka
Cena
64,30 € s DPH

Štandardná cena
92,40 € s DPH

Ušetríte
30% (28,10 €)

Výrobca

Kód produktu
230326

Hmotnosť balenia
100 kg

Skladom (okamžite) - Okamžitá expedícia
Expedujeme zajtra
ks

Zlatá séria exkluzívnych kruhových polarizačných filtrov Benro na profesionálne použitie. ... Prečítajte si viac

Čo je kruhový polarizačný filter (CPOL)?

Kruhový polarizačný filter, ktorého hlavnou funkciou je odstránenie polarizovaného svetla, zvýšenie intenzity farieb, prehĺbenie modrých odtieňov oblohy, zvýraznenie a zvýraznenie bielych oblakov a odstránenie odrazeného svetla od plochých povrchov, ako je sklo alebo voda. Okrem toho polarizačný filter znižuje atmosférický opar pri fotografovaní krajiny bez zmeny farebného tónu fotografie.
Vysokokvalitný polarizačný filter zachováva farbu samotného obrazu, používa tenký, ale pevný rám filtra na použitie s ultraširokouhlými objektívmi bez nebezpečenstva vinetácie, s vysokou účinnosťou na blokovanie nežiaducich odrazov.

Základné výhody polarizačných filtrov BENRO

 1. Prvotriedne sklo, keď je spojené s polarizačnou fóliou, minimálne znižuje priepustnosť svetla. Polarizačné filtre série BENRO SHD/SD/PD s viacvrstvovou antireflexnou ochranou a polarizačnou mriežkou s vysokou priepustnosťou majú priepustnosť 90 %, a preto majú minimálny nepriaznivý vplyv na zníženie prechádzajúceho svetla.
 2. Povrch filtrov je špeciálne upravený tak, aby eliminoval nežiaduce odrazy prechádzajúceho svetla. Polarizačné filtre BENRO série SHD/SD/PD majú extrémne nízku retroreflexivitu, spravidla pod 0,5 %!
 3. Polarizačné filtre série HD používajú extrémne tenké vrstvy ULCA, ktoré poskytujú vysokú spektrálnu priepustnosť a nízku odrazivosť. Spektrálne vyvážené vrstvy ULCA poskytujú lepší a realistickejší farebný výkon ako tradičné sklenené povlaky konkurenčných filtrov.

Dôležité vlastnosti polarizačných filtrov Benro SHD ULCA WMC SLIM

 • Špeciálne ultra tenké 1,6 mm optické sklo
 • SLIM verzia vrátane predného závitu. Výška rámu iba 3 mm
 • Technológia HD zaručuje vynikajúcu rovinnosť skla, takže fotografie sú precízne ostré a bez skreslenia
 • ULCA (ultranízka chromatická aberácia) 16 antireflexných vrstiev eliminujúcich nežiaduce odlesky a podporujúcich prirodzené farby (ULCA vyvinuté v Nemecku odborníkmi na optiku)
 • WMC vrstvy odpudzujúce vodu a mastnotu. Filter odolný proti poškriabaniu a ľahko sa čistí
 • Okraje skla sú ošetrené matnou čiernou vrstvou, ktorá minimalizuje nežiaduce odlesky od okraja filtra
 • matný čierny rám z masívnej mosadze s prednými drážkami na ľahšie otáčanie filtra

SHD CPL-HD ULCA WMC/SLIM

HD séria predstavuje najlepšiu optickú technológiu, tento zlatý filter využíva nasledujúce funkcie a technológie:

 • Dostupné optické materiály najvyššej kvality (Schott) Benro SHD CPL
 • ULCA
 • WMC
 • Vysoko presná technológia spracovania skla
 • Štíhly dizajn
 • Okraje filtra s úpravou na minimalizáciu nežiaduceho oslnenia
 • Čierny matný rám s predným ryhovaním

Vyrobené priemery filtrov Benro SHD CPL-HD ULCA WMC/SLIM

ULTRA THIN FILTER CIRCLE (SLIM)

ULTRA TENKÝ FILTRAČNÝ KRUH (SLIM)Polarizačné filtre Benro SLIM majú hrúbku iba 3 mm, ale vďaka svojej konštrukcii sú dostatočne masívne a sklo filtra je pevnou oporou, ktorá zaručuje dlhodobú životnosť pri zachovaní všetkých optických vlastností. Vďaka inovatívnej konštrukcii sa zväčšil priemer vnútornej príruby, čo tiež prispieva k zníženiu vinetácie filtra v širokouhlých objektívoch. Problém vinetácie je tak pri polarizačných filtroch čo najviac eliminovaný. Samozrejme, verzia SLIM má aj externý závit.

ULTRA TENKÝ FILTRAČNÝ KRÚŽOK (SLIM), porovnanie

FLEXIBILITA

Polarizačný filter Benro prepúšťa 90 % svetla a zároveň účinne filtruje nežiaduce svetlo v smere nastavenia polarizácie o 45 %, čím účinne eliminuje ultrafialovú zložku svetla a zároveň zachováva UV zložku.

Benro CPL filter transmittance chart

PRAVIDELNÉ POROVNANIE KVALITY OBRAZU

Porovnanie filtra BENRO HD CPL v porovnaní s bežným CPL pri rovnakých hodnotách expozície, kde je viditeľný jasnejší a ostrejší obraz. Porovnanie filtra BENRO HD CPL s bežným CPL pri rovnakých hodnotách expozície, kde je viditeľný jasnejší a ostrejší obraz.

VYUŽITIE EFEKTU CPL NA ZVÝŠENIE KONTRASTU OBRAZU

VYUŽITIE EFEKTU ZVÝŠENIA KONTRASTU OBRAZU CPL

Čo je ULCA?

Povlaky BENRO s veľmi nízkou chromatickou aberáciou sú špeciálne číre povlaky vyvinuté nemeckými špecialistami na povlaky na sklo. V porovnaní s tradičnými nátermi, ktoré používajú iní výrobcovia, nevykazuje BENRO ULCA výrazné odchýlky v odrazivosti na žiadnej úrovni viditeľného farebného spektra (pozri rovnú krivku bez výrazného vydutia). V praxi to znamená, že v dôsledku vyššej priepustnosti žiadna z farieb nedominuje nad farbami vo filtrovanejších farebných spektrách. Táto vlastnosť je absolútne rozhodujúca pre vysoký stupeň presnej reprodukcie farieb.
Čo je ULCA, porovnanie
Tradičné filtračné vrstvy odrážajú viac svetla z modrého alebo zeleného spektra. Benro ULCA s vrstvou s nízkou chromatickou aberáciou má pomerne vyvážený stav priepustnosti vo viditeľnom farebnom spektre.

Vrstvy BENRO s veľmi nízkou chromatickou aberáciou v porovnaní s tradičnými modrými/zelenými vrstvami

x

Poznámka:
Rmax - maximálna odrazivosť
Rmin - minimálna odrazivosť
Hnedá krivka:Zelená krivka: tradičné zelené vrstvy
Rmax-Rmin> 0,6 Rmax okolo 540 nm, vrstvy zobrazujú zelenú farbu

Modrá krivka:Modrá krivka: Tradičné modré vrstvy
Rmax-Rmin> 0,9 Rmax okolo 420 nm, vrstvy majú modré sfarbenie

Kontrola kvality

test kvalityFiltre Benro sa podrobujú testom transmitancie a odrazivosti na spektrofotometri Shimadzu UV-2550. Kontrola kvality je preto neoddeliteľnou súčasťou výrobného procesu. To znamená, že sa vám do rúk dostanú len filtre prvotriednej kvality.

testy transmitancie a reflektancie na spektrofotometri Shimadzu UV-2550

WMC (odpudzuje vodu a olej, odolný proti poškriabaniu)

WMC (odpudzujúca vodu a olej, odolná proti poškriabaniu)Najnovšie špeciálne nepriľnavé povlaky proti vode a oleju (mastnote) pre maimálne zvýšenie čistoty povrchu pri streľbe a možnosť rýchleho a jednoduchého čistenia. Vrstvy WMC sú tiež veľmi tvrdé, aby sa zabránilo poškriabaniu povrchu filtra. Čistý a nepoškriabaný povrch filtra je nevyhnutný pre dokonalé fotografie.

Čo je technológia výroby s vysokým rozlíšením

Moderné optické filtre, polarizačné a variabilné ND filtre využívajú technológiu lepenia sklenených vrstiev a polarizačnú fóliu. Zložitý proces lepenia, pri ktorom majú sklo a lepidlo rozdielne vlastnosti, nerovnomerné tuhnutie lepidla môže mať veľký vplyv na presnosť povrchu filtra, čo môže viesť k deformácii. Nesúdržnosť skla má potom priamy vplyv na uhol dopadu svetla na obrazový snímač, čo má za následok výrazné zníženie kvality obrazu a nízke rozlíšenie filtra. Spoločnosť Benro je preto priekopníkom najnovších trendov a technológií vo výrobe a implementuje najmodernejšie ovládacie prvky do výrobného procesu práve s dôrazom na vysoké rozlíšenie filtrov a následne bezstratovú kvalitu obrazu.

Čo je technológia výroby s vysokým rozlíšením

test kvality

x Testovanie filtrov BENRO CPL-HD a NDX-HD pomocou presného optického spojovacieho systému vytvárajúceho paralelné svetelné lúče, kolimátora, ktorý zabezpečuje nekompromisnú kvalitu filtrov

1. Kontrola filtra vloženého do špeciálneho meracieho prístroja.
2. Na monitore sa zobrazia možné výsledky merania. Ak je filter dobrý, kontrolné čiary sú ostré (obrázok vľavo). Ak je kvalita filtra nízka, kontrolné čiary sú rozmazané (obrázok vpravo).
Kontrola kvality

Vybrané parametre
Závit filtra 72 mm
Benro CPOL 72mm SHD ULCA WMC SLIM