Benro SD ND4 (S) WMC ULCA 100x100mm

Akcia -58%
5 bodov do vernostného systému 5 ročná záruka
Cena
51,60 € s DPH

Štandardná cena
123,60 € s DPH

Ušetríte
58% (72 €)

Výrobca

Kód produktu
778965

Hmotnosť balenia
100 kg

Skladom (okamžite) - Okamžitá expedícia
Expedujeme dnes pri objednání do 14:00
ks

Štvorcový sklenený filter najvyššej kvality na profesionálne použitie. ... Prečítajte si viac

Štvorcové sklenené filtre s neutrálnou hustotou 100x100 mm od spoločnosti Benro patria medzi najkvalitnejšie dostupné filtre. Filtre sú absolútne neutrálne a na rozdiel od plastových filtrov časom nedegradujú a zachovávajú si svoje vlastnosti a neutralitu po mnoho desaťročí.

Filtre používajú najkvalitnejšie dostupné sklo z nemeckých sklární Schot a povrchové úpravy ULCA, WMC, ktoré dodávajú filtrom rovnaké vlastnosti ako špičkové filtre prémiových značiek. Rovnosť skla je zabezpečená jedinečnou technológiou spracovania a úpravy skla HD.

Čo je ULCA?

Povlaky BENRO s veľmi nízkou chromatickou aberáciou sú špeciálne bezfarebné povlaky vyvinuté nemeckými špecialistami na povlaky na sklo. V porovnaní s tradičnými nátermi, ktoré používajú iní výrobcovia, nevykazuje BENRO ULCA výrazné odchýlky v odrazivosti na žiadnej úrovni viditeľného farebného spektra (pozri rovnú krivku bez výrazného vydutia). V praxi to znamená, že v dôsledku vyššej priepustnosti žiadna z farieb nedominuje nad farbami vo filtrovanejších farebných spektrách. Táto vlastnosť je absolútne rozhodujúca pre vysoký stupeň presnej reprodukcie farieb.
Čo je ULCA, porovnanie
Vrstvy tradičných filtrov odrážajú viac svetla z modrého alebo zeleného spektra. Objektív Benro ULCA s vrstvou s nízkou chromatickou aberáciou má pomerne vyvážený stav priepustnosti vo viditeľnom farebnom spektre.

Vrstvy BENRO s veľmi nízkou chromatickou aberáciou v porovnaní s tradičnými modrými/zelenými vrstvami

x

Poznámka:
Rmax - maximálna odrazivosť
Rmin - minimálna odrazivosť
Hnedá krivka:Hnědá křivka: Benro Ultra Low Chromatic Aberration coating
Speciální tenké vrstvy navrženy německými experty na optické úpravy povrchů skel, Rmax-Rmin< 0,45 Rmax okolo 680nm, barva vrstev je blízká bezbarvé

Zelená krivka:Zelená krivka: tradičné zelené vrstvy
Rmax-Rmin> 0,6 Rmax okolo 540 nm, vrstvy zobrazujú zelenú farbu

Modrá krivka:Modrá krivka: tradičné modré vrstvy
Rmax-Rmin> 0,9 Rmax okolo 420 nm, vrstvy vykazujú modré sfarbenie

Kontrola kvality

test kvalityFiltre Benro sa podrobujú testom transmitancie a odrazivosti na spektrofotometri Shimadzu UV-2550. Kontrola kvality je preto neoddeliteľnou súčasťou výrobného procesu. To znamená, že sa vám do rúk dostanú len filtre prvotriednej kvality.

testy transmitancie a odrazivosti na spektrofotometri Shimadzu UV-2550

WMC (odpudzuje vodu a olej, odolný proti poškriabaniu)

WMC (odpudzovač vody a oleja, odolný proti poškriabaniu)Najnovšie špeciálne nepriľnavé povlaky proti vode a oleju (mastnote) pre minimálne zvýšenie čistoty povrchu pri streľbe a možnosť rýchleho a jednoduchého čistenia. Povlaky WMC sú tiež veľmi tvrdé, aby sa zabránilo poškriabaniu povrchu filtra. Čistý a nepoškriabaný povrch filtra je nevyhnutný pre dokonalé fotografie.

Čo je technológia výroby HD

Moderné optické filtre, polarizačné filtre a variabilné ND filtre využívajú technológiu lepenia sklenených vrstiev a polarizačnú fóliu. Zložitý proces lepenia, pri ktorom majú sklo a lepidlo rôzne vlastnosti, nerovnomerné tuhnutie lepidla môže mať veľký vplyv na presnosť povrchu filtra, čo môže viesť k deformácii filtra. Nesúdržnosť skla má potom priamy vplyv na uhol dopadu svetla na obrazový snímač, čo má za následok výrazné zníženie kvality obrazu a nízke rozlíšenie filtra. Spoločnosť Benro je preto priekopníkom najnovších trendov a technológií vo výrobe a implementuje najmodernejšie ovládacie prvky do výrobného procesu práve s dôrazom na vysoké rozlíšenie filtrov a následne bezstratovú kvalitu obrazu.

Čo je technológia výroby s vysokým rozlíšením

test kvality

x Testovacie filtre BENRO CPL-HD a NDX-HD využívajú presný optický spojovací systém vytvárajúci paralelné svetelné lúče, kolimátor, ktorý zabezpečuje nekompromisnú kvalitu filtra

1. Kontrola filtra vloženého do špeciálneho meracieho prístroja.
2. Na monitore sa zobrazia možné výsledky merania. Ak je filter kvalitný, kontrolné čiary sú ostré (ľavý obrázok). Ak je kvalita filtra nízka, kontrolné čiary sú rozmazané (pravý obrázok).
Kontrola kvality

Vybrané parametre
Typ výrobku Neutrálna sive
Benro SD ND4 (S) WMC ULCA 100x100mm