Benro UV 58mm SHD ULCA WMC

Akcia -60%
2 body do vernostného systému 5 ročná záruka
Cena
20,40 € s DPH

Štandardná cena
50,40 € s DPH

Ušetríte
60% (30 €)

Výrobca

Kód produktu
230312

Hmotnosť balenia
100 kg

Skladom (okamžite) - Okamžitá expedícia
Expedujeme dnes pri objednání do 14:00
ks

Špičkový profesionálny UV filter vyrobený z optického skla Schott s prvotriednym spracovaním a najnovšou povrchovou úpravou ULCA a WMC. ... Prečítajte si viac

Filtre Benro SHD UV ULCA WMC

 • Chráni prednú šošovku objektívu pred poškodením
 • UVC optické sklo absorbuje škodlivé UV žiarenie a minimalizuje zahmlievanie (odstraňuje UV žiarenie s vlnovou dĺžkou <370nm)
 • 16 vrstiev originálnych ULCA povlakov znižuje odlesky a podporuje prirodzené rozlíšenie obrazu (99% priepustnosť v rozsahu vlnových dĺžok 420-680 nm)
 • WMC povrchová úprava odolná proti poškriabaniu a odpudzujúca vodu a olej
 • Opticky hladké sklo s čiernou vrstvou na okrajoch
 • Mosadzný čierny filtračný krúžok s vrúbkovaným okrajom

SHD UV ULCA WMC/SLIM

UV filtre série HD Gold predstavujú najlepšie optické technológie s nasledujúcimi vlastnosťami a technológiami:

 • Dostupné optické materiály najvyššej kvality (Schott) Benro SHD CPL
 • ULCA
 • WMC
 • Vysoko presná technológia spracovania skla
 • Štíhly dizajn
 • Okraje filtra s úpravou na minimalizáciu nežiaduceho oslnenia
 • Čierny matný rám s predným ryhovaním

Vyrobené priemery filtrov Benro SHD CPL-HD ULCA WMC/SLIM

ULTRA THIN FILTER CIRCLE (SLIM)

Filtre Benro UV sú vysoké len 3,4 mm, ale vďaka svojej konštrukcii sú dostatočne masívne a sklo filtra je pevnou oporou, ktorá zaručuje dlhodobú odolnosť pri zachovaní všetkých optických vlastností. Tento SLIM dizajn samozrejme obsahuje aj externý závit na montáž ďalšieho filtra, kruhového makroblesku alebo iného príslušenstva.

ČO JE ULCA?

Povlaky BENRO s veľmi nízkou chromatickou aberáciou sú špeciálne bezfarebné povlaky vyvinuté nemeckými špecialistami na povlaky na sklo. V porovnaní s tradičnými nátermi, ktoré používajú iní výrobcovia, nevykazuje BENRO ULCA výrazné odchýlky v odrazivosti na žiadnej úrovni viditeľného farebného spektra (pozri rovnú krivku bez výrazného vydutia). V praxi to znamená, že v dôsledku vyššej priepustnosti žiadna z farieb nedominuje nad farbami vo filtrovanejších farebných spektrách. Táto vlastnosť je absolútne rozhodujúca pre vysoký stupeň presnej reprodukcie farieb.
Čo je ULCA, porovnanie
Vrstvy tradičných filtrov odrážajú viac svetla z modrého alebo zeleného spektra. Objektív Benro ULCA s vrstvou s nízkou chromatickou aberáciou má pomerne vyvážený stav priepustnosti vo viditeľnom farebnom spektre.

Vrstvy BENRO s veľmi nízkou chromatickou aberáciou v porovnaní s tradičnými modrými/zelenými vrstvami

x

Poznámka:
Rmax - maximálna odrazivosť
Rmin - minimálna odrazivosť
Hnedá krivka:Hnedá krivka: Povrchová úprava Benro Ultra Low Chromatic Aberration
Špeciálne tenké vrstvy navrhnuté nemeckými odborníkmi na povrchové úpravy optického skla, Rmax-Rmin< 0,45 Rmax okolo 680 nm, farba vrstiev je blízka bezfarebnosti

Zelená krivka:Zelená krivka: tradičné zelené vrstvy
Rmax-Rmin> 0,6 Rmax okolo 540 nm, vrstvy zobrazujú zelenú farbu

Modrá krivka:Modrá krivka: tradičné modré vrstvy
Rmax-Rmin> 0,9 Rmax okolo 420 nm, vrstvy vykazujú modré sfarbenie

Kontrola kvality

test kvalityFiltre Benro sa podrobujú testom transmitancie a odrazivosti na spektrofotometri Shimadzu UV-2550. Kontrola kvality je preto neoddeliteľnou súčasťou výrobného procesu. To znamená, že sa vám do rúk dostanú len filtre prvotriednej kvality.

testy transmitancie a odrazivosti na spektrofotometri Shimadzu UV-2550

WMC (odpudzuje vodu a olej, odolný proti poškriabaniu)

WMC (odpudzovač vody a oleja, odolný proti poškriabaniu)Najnovšie špeciálne nepriľnavé povlaky proti vode a oleju (mastnote) pre minimálne zvýšenie čistoty povrchu pri streľbe a možnosť rýchleho a jednoduchého čistenia. Povlaky WMC sú tiež veľmi tvrdé, aby sa zabránilo poškriabaniu povrchu filtra. Čistý a nepoškriabaný povrch filtra je nevyhnutný pre dokonalé fotografie.

test kvality

x Filtre Benro sa testujú aj pomocou presného optického spojovacieho systému, ktorý vytvára paralelné svetelné lúče, kolimátora. Na premietanej ploche tak možno vďaka rozptylu obrazu okamžite zistiť, či vo výrobnom procese nedošlo k chybe a či sa k zákazníkovi dostane len filter prvej kvality. Rovnosť skla je dôležitá najmä pri teleobjektívoch, kde majú akékoľvek nerovnosti povrchu skla veľký vplyv na výsledné zmäkčenie kresby.

1. Kontrola filtra vloženého do špeciálneho meracieho prístroja.
2. Možné výsledky merania môžete vidieť na monitore. Ak je filter kvalitný, kontrolné čiary sú ostré (ľavý obrázok). Ak je kvalita filtra nízka, kontrolné čiary sú rozmazané (pravý obrázok).
Kontrola kvality

Vybrané parametre
Závit filtra 58 mm
Sortiment Objektivy a filtry
Kategorie Filtry a příslušenství
Benro UV 58mm SHD ULCA WMC